Chińska Federacja Literatów i Środowisk Artystycznych jest pozarządową organizacją skupiającą w swoich szeregach zarówno literatów jak i artystów i twórców kultury ze wszystkich prowincji, regionów autonomicznych i miast wydzielonych Chin. Federacja została utworzona już w roku 1949. Obecnie skupia w swoich szeregach 54 organizacje i stowarzyszenia zajmujące się teatrem, sztuką filmową, muzyką, malarstwem, kaligrafią, sztuką ludową i akrobatyką. Siedziba Federacji mieści się w pekińskiej dzielnicy Chaoyang; jej przewodniczącym jest posiadający duże doświadczenie w zarządzaniu projektami kulturalnymi Pan Dong Zhanshun.

Po podpisaniu memorandum delegacja chińska udała się do Torunia, gdzie w siedzibie Wydawnictwa Adam Marszałek została podpisana kolejna ważna dla polsko – chińskich kontaktów kulturalnych umowa dotycząca wzajemnej współpracy wydawniczej. Dzięki tej umowie na rynek polski trafiać będzie więcej literatury chińskiej zaś w Chinach wydawana będzie literatura polska. Podpisy pod sporządzoną w językach polskim i chińskim umową złożyli prezes Marszałek Publishing Group, Pan dr Adam Marszałek oraz przewodniczący, Pan Zuo Zhongyi. W poprzedzającym podpisanie umowy wystąpieniu wiceprzewodniczący Zuo powiedział, iż strona chińska chce rozszerzyć zakres współpracy tak, aby oprócz przedsięwzięć wydawniczych objął on również pozostałe dziedziny kultury. Pan dr Adam Marszałek, który jest nie tylko prezesem wydawnictwa, lecz również przewodniczącym toruńskiego oddziału TPPCh, zaproponował stronie chińskiej aby objęła patronat nad planowanym na koniec maja 2017 roku IV Kongresem Azjatyckim.

Kongres Azjatycki jest cykliczną imprezą naukową organizowaną już od dziesięciu lat w Toruniu, m.in. przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Urząd Miasta Torunia. Udział w kongresie biorą nie tylko uczeni, lecz także politycy i dyplomaci oraz biznesmeni z Polski i świata. Oprócz wymiaru naukowego ma on także bogatą oprawę kulturalną. Towarzyszą mu bowiem liczne, ciekawe imprezy artystyczne podczas których prezentowana jest kultura państw Azji i Pacyfiku. Głównym zagadnieniem przyszłorocznego kongresu ma być – „jak Jedwabny Szlak zmienia świat?”.