Poniżej przedstawiamy linki do nadchodzących wydarzeń współorganizowanych przez Oddział TPPCh w Krakowie:

Wydana w lutym br. książka Łukasza Wierzbickiego "Machiną przez Chiny" ma swoją premierę także w Krakowie 14 kwietnia 2014 r. o godz. 16.30 w Restauracji Orientalnej z menu wietnamsko - chińskim " HOANG HAI" ( ul. Zamkowa 1 - nieopodal Mostu Dębnickiego).

Autor zaprezentuje zaproszonym gościom i członkom Oddziału Krakowskiego TPPCh także swoje slajdy, a na zakończenie tego spotkania autorskiego podpisze egz.  tej książki. Bliższe informacje o tym evencie: Wiesław Adamik tel. 660 453 492 o na łamach portali patronujących  m. in. www.viapoland.com. Autor tak opisuje narodziny  tej  staranie wydanej i ilustrowanej książki nie tylko dla dzieci  o romantycznej podróży poślubnej na motocyklu z Druskiennik  przez Bałkany, Turcję, Iran, Indie i Wietnam do Szanghaju w  Chinach.

"Latem 2010 roku pan Hubert Twardowski zaprosił mnie do swojego domu w Gdańsku i otworzył przede mną kufer swojej ciotki, Haliny Korolec-Bujakowskiej. Tak poznałem bohaterów tej romantycznej opowieści, Halinę i Stacha. Zaprzyjaźniłem się z nimi od pierwszego spotkania. Zacząłem porządkować ich wspomnienia z podróży do Chin. Po roku pracy książka Mój chłopiec, motor i ja była gotowa. Ale to była książka dla dorosłych. Wiedziałem, że teraz musi powstać druga, dla dzieci.Spisałem raz jeszcze przygody pary podróżników. Niektóre z nich ubarwiłem, opowiedziałem po swojemu, czasem coś zmyśliłem. Może przypominały mi się własne podróże po Indiach, Chinach, Laosie…? ".

Jak widać historię tej retro - podróży opisał człowiek bywały na subkontynencie azjatyckim. Łukasz Wierzbicki odbywa wiele spotkań autorskich w Polsce,  ma wspaniały kontakt z dziećmi,  dla których napisał także inne podróżnicze opowieści  m. in. 'Afryka Kazika".

Życie pisze kolejny rozdział podróży jednosladami  do krajów Azji,  jest para mlodych Polaków, ktora ma powtórzyć pamiętny rajd 'Machiny' i jest krakowianin, który już 27 kwietnia wyruszy rowerem z Polski do Kazachstanu, północną nitką szlaku jedwabnego (będzie na spotkaniu Hoang Hai").

  • oraz Klub "Pod Gruszką", ul.Szczepańska 1, Kraków, 15 kwietnia 2014 r. godz. 18:00;

Pisarz Łukasz Wierzbicki  jest gościem polsko - chińskiej pianistki Man Li Szczepańskiej, która następnego dnia 15 kwietnia 2014 r. o godz.18.00 koncertuje w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańska 1.

  • Śladami Sienkiewicza do Woli Okrzejskiej - Wycieczka na początku maja 2014 r.  - po raz pierwszy tego typu zorganizowany wyjazd z powiatu wadowickiego seniorów oraz artystów i rodzin do miejsca urodzenia Henryka Sienkiewicza - 4-6 maja 2014 r.